Blog

Jak wykorzystać bańki mydlane w czasie wesela?

Ślub i wesele należą do najważniejszych wydarzeń w życiu, więc nic dziwnego, że każda para młoda pragnie, aby ten dzień był niezapomniany i jedyny w swoim rodzaju. Dlatego tak ważne jest, aby wprowadzić elementy, które uatrakcyjnią i wyróżnią przyjęcie. Każdy detal musi być przemyślany i dopracowany. Warto, aby pojawiły się podczas tego wydarzenia akcenty, dzięki którym wesele zyska niepowtarzalny klimat i zostanie na dłużej w pamięci gości, a przede wszystkim pary młodej.

Czytaj więcej
Rodzaje i zastosowania gąbek florystycznych

Gąbka florystyczna należy do najczęściej używanych przez florystów materiałów, chociaż chętnie korzystają z niej również amatorzy, chcąc stworzyć samodzielnie kompozycje kwiatowe. Jest to krucha pianka z tworzywa sztucznego, służąca do umieszczania w niej łodyg kwiatów i innych elementów ozdobnych. Można ją łatwo przycinać i nadawać jej pożądany kształt w celu umieszczania w różnych naczyniach. Często nazywana jest też pianką florystyczną, cegłą florystyczną lub kostką florystyczną.

Czytaj więcej
Podobrazia malarskie: nasz wybór spośród najpopularniejszych produktów

Zakup gotowego podobrazia malarskiego to idealne rozwiązanie dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją wielką przygodę z pędzlem i farbami oraz tych artystów, którzy cenią sobie czas i wygodę. Wybór odpowiedniego podobrazia należy do podstaw malarskich. Nie jest on tak prosty, jak się z pozoru wydaje, choć i tak współcześni plastycy są w dużo bardziej komfortowej sytuacji niż ci, którzy jeszcze nie tak dawno temu musieli sami przygotować płótno do malowania. Dziś postaramy się w przystępny sposób wyjaśnić, czym różnią się od siebie najpopularniejsze podobrazia malarskie i podpowiedzieć, jak wybrać spośród nich to najlepsze.

Czytaj więcej
5 atrakcyjnych i łatwych w wykonaniu ozdób świątecznych z cekinów

Myśląc o ozdobach świątecznych, automatycznie myślimy o Bożym Narodzeniu i Wielkanocy. A skoro tak, to „programem obowiązkowym” są pisanki, baranki, bombki, bałwanki, Święte Mikołaje, Gwiazdy Betlejemskie i inne dozwolone tradycją formy. Szersze pole do zademonstrowania kreatywności daje wybór materiałów. Proponujemy 5 pomysłów na wykonanie prostych ozdób świątecznych z cekinów.

Czytaj więcej
Jak udekorować serce ze styropianu: 5 prostych technik zdobienia EPS

Najpopularniejsze kształtki ze spienionego polistyrenu (EPS), czyli styropianu, to kule (na bombki), jaja (na pisanki wielkanocne), stożki (na choinki), gwiazdki i oczywiście serca. Serce jest ponadczasowe: przyda się na dekorację ślubną, komunijną, walentynkową, imieninową i rocznicową. Zawsze, gdy chcemy wyrazić to, co tak trudno opisać słowami, możemy zrobić to przy użyciu własnoręcznie stworzonej ozdoby. Prezentujemy 5 prostych sposobów, jak artystycznie zagospodarować gładką, białą powierzchnię styropianowego serca.

Czytaj więcej
Czy można nauczyć się rysować ludzkie postaci bez drewnianego manekina?

Oczywiście, że można nauczyć się rysować ludzkie postaci bez pomocy drewnianego manekina. Można nauczyć się jeździć na rowerze bez bocznych kółek, gotować bez książki kucharskiej, grać na gitarze bez nauczyciela i znajomości nut, a nawet bez nawigacji trafić pod wybrany adres w obcym mieście. Tylko po co się męczyć, skoro można sobie pomóc i szybciej osiągnąć cel?

Czytaj więcej
Jak ocenić jakość wykonania podobrazia?

Podobrazie to podkład malarski, czyli zagruntowana deska lub płótno rozpięte na drewnianej ramie. Od jego jakości zależy przyczepność farby, a w efekcie trwałość obrazu. Rzecz wydaje się niezwykle prosta. Okazuje się jednak, że wykonanie tej prostej konstrukcji wymaga fachowej wiedzy i doświadczenia. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, aby bezbłędnie ocenić jakość wykonania podobrazia.

Czytaj więcej
Czy glinę do modelowania można wypalić w piecu garncarskim?

Glina to bardzo wdzięczny materiał. Można ją formować dowolnie długo. Jeżeli zasycha, wystarczy zwilżyć ją wodą. Woda pozwala też wygładzać idealnie powierzchnie formowanych wyrobów – najlepiej wygląda to przy pracy na kole garncarskim. Na początek przygody z gliną nie musimy wybierać drogich mieszanek samoutwardzalnych czy białej gliny – wystarczy najtańsza szara glina rzeźbiarska do modelowania. Jeżeli wyroby będą udane, to możemy spróbować je utrwalić. Czy glinę do modelowania można wypalić?

Czytaj więcej
Czy wszystkie barwniki do tkanin wymagają gotowania?

Po całych dekadach zapomnienia domowe farbowanie tkanin wraca do łask. Renesans rękodzieła sprawił, że wiele osób zapragnęło samodzielnie eksperymentować z kolorami ubrań. To jeden z prostszych sposobów, aby odmienić wygląd garderoby, odświeżyć wypłowiałe kolory czy zamaskować przebarwienia. Obecnie farbowanie jest znacznie prostsze, ponieważ barwniki do ubrań nie wymagają gotowania.

Czytaj więcej
Tiul i organza: efektowne materiały do dekoracji sali weselnej

Tiul i organza to materiały, bez których nie obejdzie się żaden ślub i przyjęcie weselne. Dekoracje sali weselnej, kościoła, samochodów czy powozów państwa młodych – we wszystkich tych miejscach królują ozdoby z lekkich, półprzezroczystych materii. Z oczywistych przyczyn omówienie wszystkich zastosowań nie jest możliwe. Dlatego zajmiemy się najbardziej popularnymi, czyli pomponami, kwiatami, bieżnikami i kokardami z tiulu i organzy.

Czytaj więcej
Dlaczego warto zainwestować w farby akrylowe Renesans?

Farby Renesans należą do tych, które są najchętniej wybierane przez osoby zajmujące się malarstwem akrylowym. Marka oferująca stosunkowo niedrogie, wysokiej jakości farby, cieszy się dobrą opinią, zarówno wśród plastyków, jak i amatorów. Co dokładnie cenią w farbach akrylowych ich użytkownicy i dlaczego warto w nie zainwestować?

Czytaj więcej
Niezbędne narzędzia i materiały do decoupage na drewnie

Zdobienie drewna w technice decoupage ma bardzo długą, prawdopodobnie tysiącletnią tradycję. Stosunkowo prosta, a jednocześnie dająca spektakularne efekty technika, cieszy się nieustającą popularnością. Najczęściej wybieranym materiałem do zdobienia jest drewno. W tekście omawiamy niezbędne narzędzia i materiały do wykonania decoupage na drewnie.

Czytaj więcej
Czym malować ceramikę? Poznaj najlepsze farby do szkła
Malowanie ceramiki czy szkła wielu początkującym amatorom rękodzieła wydaje się procesem skomplikowanym, kosztownym i wymagającym specjalistycznego sprzętu. Nic podobnego! Współczesne farby pozwalają na wygodne malowanie dowolnych wyrobów ze szkła, fajansu czy porcelany oraz ich utrwalanie w warunkach domowych.
Czytaj więcej
Jakie pędzle do malarstwa – syntetyczne czy naturalne?
Pędzle z naturalnym włosiem to tradycyjne pędzle malarskie używane przez licznych plastyków. Ich zwolennicy są zdania, że żadne, nawet najnowocześniejsze syntetyczne włókno, nie zastąpi naturalnego. Jednak wraz ze wzrastającą w społeczeństwie świadomością, że środowisko naturalne należy chronić i ograniczyć używanie produktów pochodzenia zwierzęcego do minimum, producenci pędzli do malarstwa zaczęli tworzyć coraz lepsze pędzle syntetyczne, do złudzenia imitujące te z włosiem naturalnym. Czy istnieje jasna odpowiedź na pytanie, które z nich są lepsze? Sprawdźmy.
Czytaj więcej
Quilling dla początkujących

Quilling to niezwykle efektowna technika rękodzielnicza. Pozwalają uzyskać spektakularne efekty przy użyciu bardzo prostych środków – zwiniętych spiralnie, wąskich pasków papieru. Każdy może łatwo opanować podstawy tej techniki zdobniczej. Sprawdź, jakie akcesoria i dodatki są potrzebne, aby uprawiać quilling – jak zacząć przygodę z artystycznym formowaniem papieru.

Czytaj więcej
Jaki klej wybrać do decoupage na szkle?

Ozdabianie drewnianych przedmiotów w technice decoupage jest stosunkowo proste. Czy podobnie wygląda to w przypadku decoupage’u na szkle oraz porcelanie? Potrzebny jest oczywiście gładki szklany przedmiot i serwetki, ale jaki klej zastosować do śliskich powierzchni?

Czytaj więcej
Pędzel nylonowy: do jakich farb sprawdzi się najlepiej?
Rodzaj włosia jest, zaraz obok kształtu pędzla artystycznego, najważniejszym kryterium jego wyboru. W sklepach plastycznych dostępne są pędzle z różnym włosiem; podstawowy ich podział to pędzle naturalne i syntetyczne. Pędzel nylonowy, bohater dzisiejszego wpisu, należy do tych drugich. Do jakich farb sprawdzi się najlepiej?
Czytaj więcej
pixel