Akwarelowe

( ilość produktów: 45 )

Malarstwo akwarelowe to jedna z najdelikatniejszych technik malarstwa, pozwalająca uzyskać niesamowicie lekkie dzieła sztuki. Wyróżniająca je przezroczystość nie zawsze jest ich zaletą, jednak dzięki odpowiedniemu operowaniu pędzlem można uzyskać niesamowity efekt. Problematyczne może być tutaj również zasłanianie pomyłek lub niechcianych linii, ponieważ nakładane na siebie barwy tworzą przejścia, które niekiedy mogą okazać się strzałem w dziesiątkę.

Na naszych półkach znajdziesz jedynie najlepszej jakości farby akwarelowe, cieszące się uznaniem wśród artystów z całego świata. Fenomenalne zestawy farb w kostkach Nevskaya Palitra (Sonnet, Białe Noce, Leningrad, Ładoga), farbki w tubkach od Talens’a i w buteleczkach marki Renesans, a także znane i lubiane Gansai Tambi marki Kuretake.

Aby odpowiednio przygotować się do malowania farbami akwarelowymi polecamy zajrzenie do działu z blokami, gdzie znajdziesz m.in. papiery akwarelowe, które idealnie sprawdzą się do tworzenia tą techniką. Pamiętaj, aby podczas wyboru papieru do akwareli zwrócić uwagę na chłonność oraz gramaturę, która powinna wynosić min. 200 g/m2.

Opcje przeglądania
pixel