Barwnik do tkanin 10g Biel i Kolor 30 grafitowy

Barwnik do tkanin 10g Biel i Kolor 30 grafitowy
Producent: Biel i Kolor
Kod produktu: BIK-30
1,90 zł
/ szt.
Łatwy zwrot towaru w ciągu 30 dni od zakupu bez podania przyczyny
Opis

FARBOWANIE RĘCZNE: zawartość torebki rozpuścić 0,5L gorącej wody i przecedzić materiał w postaci tkaniny, dzianiny lub przędzy zamoczyć w takiej ilości ciepłej wody, aby był całkowicie zanurzony.

Do barwienia używać wyłącznie naczyń emaliowanych lub ze stali nierdzewnej. 

Barwienie bawełny, wiskozy i lnu:

Rozpuszczony barwnik wlać do większego naczynia, dodać ciepłej wody, dokładnie wymieszać i włożyć materiał. Ogrzewać kąpiel do wrzenia ciągle mieszając, po 30 minutach gotowania dodać dwie łyżki soli kuchennej na każdy litr kąpieli i gotować intensywnie mieszając jeszcze 30 minut. Naczynie odstawić do ostygnięcia do około 60C. Po czym materiał wyjąć, płukać kilkakrotnie aż do uzyskania czystej wody i wysuszyć.

Barwienie stylonu:

Rozpuszczony barwnik przed wlaniem do większego naczynia przecedzić, dodać ciepłej wody i po jednej łyżce stołowej octu na każdy litr kąpieli. Po wymieszaniu włożyć i dokładnie zamoczyć materiał, intensywnie mieszając, podgrzewać do wrzenia. Po godzinie gotowania i mieszania materiał wyjąć kilkakrotnie płukać i wysuszyć.

FARBOWANIE W PRALCE BAWEŁNY I LNU.

Można farbować w temperaturze 60-90C. Umieścić materiał w bębnie, włączyć cykl "pranie 60-90C", po nagrzaniu wody rozpuszczony barwnik wlać przez otwór do proszku, cofnąć na cykl "pranie 60-90C". Po około 30 minutach wlać 2-3 łyżki octu i powtórzyć cykl prania. Nie odwirowywać - płukać ręcznie.

Barwnik nie niszczy pralki.

UWAGA!

  • Nie suszyć w słońcu ani na piecykach.
  • Barwnik nie farbuje niektórych sztucznych włókien.
  • Zawartość torebki przeznaczona jest do barwienia 0,5kg materiału.

Zawartość opakowania: ok. 10g 

Kolor
odcienie czerni
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel